Rozwój psychospołeczny do drugiego roku życia

Wczesne rozpoznanie nieprawidłowości w rozwoju psychoruchowym małego dziecka (szczególnie w pierwszych tygodniach życia), między innymi metodami: Monachijską, w skali Brazeltona, Prechtla.

Stworzymy punkty informacyjne, w których przyszłe i obecne mamy otrzymają kompleksowe  poradnictwo multidyscyplinarnego zespołu ds. żywienia dzieci, z udziałem pediatry lub gastrologa dziecięcego, dietetyka, logopedy oraz psychologa dziecięcego. Nauczymy jak rodzice we wczesnym rozwoju swego dziecka mogą wesprzeć jego rozwój w oparciu o zabawy, które mają charakter terapeutyczny. Skierowane to będzie również do dzieci niewidomych, głuchych, autystycznych, niepełnosprawnych intelektualnie czy też ruchowo. Odpowiemy na pytania typu jak nauczyć dziecko samodzielnego jedzenia czy korzystania z toalety, albo jak z nim postępować, gdy ma napady złości lub czegoś się boi.

Przyjedziemy do Was do domu i nauczymy jak wspomóc rozwój swojego dziecka poprzez rehabilitację, zabawę, która dostarcza prawidłowych doznań czuciowych i ruchowych oraz włącza rodziców do czynnego udziału w procesie terapii poprzez naukę odpowiedniej pielęgnacji, karmienia, noszenia czy układania malucha.